Vítejte na blogu Vocaloid SK/CZ!
Blog je zaměřený na software VOCALOID.

Jak na Vocaloid

Začínáme s Vocaloidy: Díl 4. - Propojení Vocaloid editoru s FL Studiem a instalace UTAU

5. února 2016 v 17:09 | SONiA
V předchozím díle jsme se seznámili s FL Studiem. Tento program budete potřebovat v případě, že chcete skládat vlastní hudbu. Pokud chcete vytvářet pouze covery, postačí V3 nebo V4 Editor, pár VST pluginů a WAV konvertor.

Jak propojit Vocaloid 2 a FL Studio

Máte úspěšně naistalovaný Vocaloid 2 a FL Studio (návod se týká verzí 9 a vyšší).
 1. Zde si stáhněte V3Sync
 2. Rozbalte a spusťte Setup.exe
 3. Zašktněte všechny možnosti a naistalujte
 4. Spusťte V2 Editor
 5. Otevřete předvolby (Setting > Preferences) a vyberte záložku Audio Settings
 6. V kolonce Output zvolte ReWire Master a klikněte na OK
 7. Zavřete V2 Editor
 8. Otevřete FL Studio
 9. Klikněte na Channels > Add one > ReWired
 10. Klikněte na tlačítko ReWired, které se přidalo, a otevře se okno
 11. V kolonce Client zvolte možnost Vocaloid2
 12. Znovu otevřete V2 Editor - programy jsou nyní propojeny
Poznámky:
 • Nastavte stejné tempo u obou programů
 • Také nezapomeňte, že V2 Editor má 4 prázdé takty než začne zpívat - musíte skladbu v FL studiu posunout o 4 takty dopředu
 • Pokaždé když uděláte nějakou změnu, program se zeptá "Do you want to ReWire?" Klikněte na OK
 • Když chcete pustit píseň, zmáčkněte Play ve V2 Editoru a pak Play v Fl studiu. Teprve pak se píseň spustí

Začínáme s Vocaloidy: Díl 3. - Seznámení s FL Studiem

4. února 2016 v 14:59 | SONiA

Úvodem

Tento článek jsem převzala ze svého blogu a malinko upravila. Je to návod na verzi 9, ale základy jsou pořád stejné, takže se nebojte pořídit i novější verzi. Jedná se o placený program, takže pokud plánujete tvořit vlastní hudbu a vydělávat na ní, musíte si tento program koupit.

FL Studio slouží k tvorbě vlastní hudby. Pracují s ním i profesionálové, a vám nic nebrání v tom, stát se jedním z nich. Osobně se skládáním hudby asi nikdy živit nebudu, takže nejsem nic víc, než věčný amatér. Základy programu jsem už ale po těch hodinách rozčilování víceméně pochytila, takže pokud chcete stvořit něco, co ladí vašemu uchu, pomůžu vám, jak se s tím tlačítkovým monstrem vypořádat.

Začínáme s Vocaloidy: Díl 2. - Vocaloid Editor

16. ledna 2016 v 19:29 | SONiA

Další várka seznamování je na světě! Právě jste naistalovali a otevřeli Vocaloid Editor. Jenže po pár neúspěšných pokusech jste se rozhodli, že bude přece jen lepší přečíst si všechnu tu omáčku, co čeká níže :P
Tak co to na nás vlastně všechno vybaflo?

Začínáme s Vocaloidy: Díl 1. - Seznámení a plánování

6. prosince 2015 v 12:31 | SONiA
Jelikož jsem si konečně obstarala Vocaloid editor (vlastně už podruhé), a tak nějak mám za sebou už pár tutoriálů, přináším asi ten nejužitečnější, který Vám, jako fanouškům Vocaloidu, můžu poskytnout. Tak jdeme na to :D

Seznámení

Původně jsem nechtěla dávat odkaz ke stažení, ale nakonec jsem změnila názor, takže jej najdete na konci článku. Předem chci ale objasnit jednu věc. Vocaloid Editor i Vocaloidi nejsou zdarma, pokud plánujete vydělávat na písních, které složíte, Vocaloidy si rozhodně kupte. Pokud to chcete jen zkusit, něklik dobrých duší se pustilo do projektu Vocaloid Free Edition, takže máte možnost si Editor i Vocaloidy obstarat zdarma.

Nejdříve si ale vysvětlíme, o co všechno se teď budete muset zajímat. S Vocaloidy vstupujeme do světa hudby, tudíž budete potřebovat základní znalosti. Já osobně jsem chodila do sboru a dva roky na klavír, a i tohle krátké seznámení s hudbou mi velmi v začátcích pomohlo. Tím nechci říct: "zvedněte se a mazejte do ZUŠky" chci jen podotknout, že budete mít výhodu. Pokud ale patříte do kategorie, která na žádný hudební nástroj nikdy nehrála, a v hudební výchově ve škole jste možná tak opisovali noty od sousedů, nemusíte vůbec věšet hlavu. Na internetu čekají stovky tutoriálů jen pro vís - zakousněte se do nich, když bude potřeba. Vocaloid editor ale pochopíte i bez těchto znalostí.

Nejnovější editor má již číslo "čtyři". Se mnou se dozvíte, jak na Vocaloid 3, ale i V4, jelikož jsem si jej v průběhu psaní tutoriálu také pořídila. Oproti předchozím verzím mají mnoho vylepšení - tím nejlepším je, že již nepotřebujete další programy, abyste vytvořili skladbu. Pokud vlastníte vyšší verzi editoru (poznámka do budoucna), nevadí. Pokud nižší, některé věci, o kterých se budu zmiňovat, nebudete ve svém programu mít, ale to nevadí, základy jsou pro všechny editory stejné.
 
 

Reklama
© 2014 Vocaloid SK/CZ
Design by SONiA • Picture by Tidsean